images/loading.png

پرینتر سه بعدی تنها راه حل موجود جهت حفظ زندگی برخی بیماران

 


 

تکنولوژی پرینتر سه بعدی و کاربردهای پزشکی آن در درمان برخی از بیماری ها نقش حیاتی ایفا میکند. یکی از این نمونه ها که اخیرا انجام گرفته است ساخت موفق ایمپلنت تیتانیومی ۱٩ سانتی متری با "پرینتر سه بعدی فلزی" برای اولین بار در جهان است.
 

  • این ایمپلنت برای بیماری که مبتلا به تومور سرطانی در ناحیه ستون فقرات بود استفاده شده است. کوردوما تومور بدخیمی است که رشد آهسته و تخریب و تهاجم موضعی دارد ولی خوشبختانه بسیار دیر به قسمت های دیگر انتشار می یابد. به عقیده پزشکان تنها راه نجات زندگی او برداشتن ۵ مهره از ستون فقرات درگیر با تومور، بود که حذف این بخش بزرگ از ستون فقرات کاری پرخطر و نادر است که خوشبختانه با جایگزینی ایمپلنت پرینت شده، بدون تهدید خطر و برجا گذاشتن عارضه ای، این پروسه انجام شد.

  •  استفاده از پرینتر سه بعدی فلزی امکان ساخت این ایمپلنت را مطابق با آناتومی بدن بیمار فراهم کرده است؛ ایمپلنت از جنبه ظاهر و طول کاملا شبیه ۵ مهره برداشته شده از ستون فقرات بیمار است.

  •  این ایمپلنت به علت ساختار متخلخل و اسفنجی شکل کاملا شبیه بافت استخوان بوده و به همین دلیل سلول های استخوانهای مجاور بافت مصنوعی، شروع به رشد و تکثیر در ایمپلنت میکنند.

    منبع :
    http://goo.gl/ze71OZ

بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها. نشان دهنده رضایت شماست. جزئیات بیشتر ...