images/loading.png

گزارشی از ارزش و رشد بازار پرینتر سه بعدی فلزی تا سال 2020

طبق گزارشات منتشر شده توسط "MarketsandMarkets"، پیش بینی میشود که ارزش بازار جهانی پرینتر سه بعدی فلزی تا سال ٢۰٢۰ به ٧٧۶/٨ میلیون دلار، با نرخ رشد سالیانه ٣۱/۵% برسد.

کاربرد این نوع پرینتر در صنایع مختلفی از جمله صنایع هوافضا، دفاعی، خودروسازی، پزشکی و دندانپزشکی، دارویی، و ... میباشد؛ که بیش از ۱/٣ بازار پرینتر سه بعدی فلزی و تقاضای آن متعلق به صنایع هوافضایی و صنایع دفاعی است.
سهم عمده ی این تقاضا در این دو حوزه توسط شرکت ایرباس و کمپانی های تولید قطعات موتور میباشد، که علت تقاضای زیاد برای این تکنولوژی بالا بودن دقت و صحت آن در ساخت قطعات به نسبت بزرگ میباشد.
البته گسترده شدن این تکنولوژی و پیشرفت بیشتر آن و افزایش تنوع مواد مورد استفاده در این تکنولوژی،پتانسیل ایجاد انقلابی بزرگ در تولید در سایر زمینه های مورد استفاده از جمله پزشکی و ساخت ایمپلنت ها را دارا میباشد.

از بین مواد قابل استفاده در این تکنولوژی از جمله تیتانیوم، نیکل، آلومینیوم، آهن زنگ نزن، و ...تیتانیوم بیشترین فلز مورد استفاده میباشد.
تیتانیوم و آلیاژهای آن به علت دارابودن ویژگیهایی از جمله سبکی، استحکام بالا، مقاومت بالا در برابر خوردگی، در دسترس بودن، و ... به طور عمده در دو صنعت هوافضا و نظامی کاربرد دارند؛ از طرفی زیست سازگار پذیری تیتانیوم، موجب شده که این ماده از محبوبیت ویژه ای در ساخت ایمپلنت های دندانی و استخوانی برخوردار باشد.

نکته ی قابل توجه در این گزارش، این است که با وجود اینکه در حال حاضر، سهم عمده ی بازار پرینتر سه بعدی فلزی متعلق به نواحی امریکای شمالی میباشد، اما بررسی های انجام شده حاکی از آن است که بازار این تکنولوژی در "قاره ی آسیا" بیشترین نرخ رشد را دارد و در آینده سهم عمده ای از بازار را به خود اختصاص خواهد داد.

منبع :
http://goo.gl/eIsxJA
 

 اطلاعات تماس

تلفن : 33931363-031

فکس : 43859108-021

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس : اصفهان، شهرک علمی تحقیقاتی، ساختمان کریستال، واحد 6

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها. نشان دهنده رضایت شماست. جزئیات بیشتر ...