images/loading.png

کاربرد فناوری ساخت افزودنی در حوضه پزشکی

 مدل فیزیکی
در موارد پیچیده پزشکی برای یک جراح تعیین شرایط پزشکی بیمار گاها سخت است، در نتیجه با داشتن مدل فیزیکی از آناتومی بدن بیمار می توان شرایط را شبیه سازی کرد به گونه ای که به تیم پزشکی این موقعیت داده می شود که به صورت مستقیم جزییات پیچده آناتومی را ببینند. علاوه بر این مدل های دقیق تهیه شده امکان محاسبات هندسی دقیق پروتز های پزشکی را فراهم می سازد و منجر به تشخیص ریسک های جراحی و به کارگیری عمل مناسب برای کاهش این ریسک ها می شود. روی هم رفته زمان ، ریسک جراحی، مدت زمان عمل و دوران نقاهت برای بیمار به حداقل می رسد.
 
شخصی سازی پروتز و اتصالات پزشکی
 تعیین پروفیل پروتز یکی از پارامتر های محدود کننده  است به طوریکه پروتز ها را به دو بخش استاندارد و شخصی دسته بندی می کند و تکرارپذیر بودن طراحی است که  گزینه شخصی را به استاندارد تغییر می دهد.
علاوه بر این پیچیدگی محیطی در آناتومی بدن ضرورت استفاده از پروتز های شخصی را پررنگ تر می کند. تکنولوژی ساخت افزودنی یک راه حل ایده آل برای رسیدن به یک هندسه پیچیده برای تولید پروتز و لوازم اصلاحی می باشد.  از جمله کاربردهای پروتز ها می توان به استخوان های آرواره ای صورت، جمجمه ، زانو و مفصل ران اشاره کرد.
 برای دریافت اطلاعات بیشتر از سایبت www.Nouramed.com دیدن بفرمایید.
 

 اطلاعات تماس

تلفن : 33931363-031

فکس : 43859108-021

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آدرس : اصفهان، شهرک علمی تحقیقاتی، ساختمان کریستال، واحد 6

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم.ادامه استفاده شما از کوکی ها. نشان دهنده رضایت شماست. جزئیات بیشتر ...